לפרטים ומידע נוסף:
07-333-00-300
או השאירו פרטים ונחזור אליכםחשיבות ההחלמה לאחר התקף לב

החלמה לאחר התקף לב

 

התקף לב הוא אירוע לא קל. מאז המקרה, אתם בוודאי שרויים בתחושת אי-וודאות, אולי אפילו מעט מבוהלים. אל דאגה: זהו מצב טבעי שאותו חווה כמעט כל מי שעבר טיפול כזה או אחר הקשור בלב – החל בצנתור טיפולי ועד טיפול בהתקף לב, כמו שקרה לכם.

כעת אתם בוודאי מתרכזים במאמצים לקום, להתאושש ולחזור לשגרה רגילה בהקדם האפשרי. כל אלו חייבים להיעשות בצורה זהירה וחכמה, שהרי הדרך שבה תתנהלו לאורך תקופת ההחלמה תקבע במידה רבה מה יהיה מצבכם הבריאותי בעתיד. מחפשים מקום שבו תוכלו להחלים בנוחות ובמהירות, ללא דאגות? מלון ההחלמה הרפואי טופ בילינסון עומד לרשותכם.

 

תקופת ההחלמה לאחר התקף לב חשובה לא פחות מהטיפול עצמו

 

לרוב, העיסוק הציבורי בהתקפי לב מתמקד בהקטנת הסיכויים ללקות בו או בדרכי הטיפול במקרי חירום. השלב שלאחר ההתקף – שלב חשוב מאין כמותו – מעט נדחק הצידה, מסיבות כאלו ואחרות. כאן המקום להסביר עד כמה חשובה וקריטית תקופת ההחלמה לאחר אוטם שריר הלב.

 

שריר הלב הוא מהשרירים החשובים בגופנו, וגם אחד הרגישים שבהם. הוא פועל מסביב לשעון, ללא הפסקה, וזקוק כל העת לתנאים מסוימים שיאפשרו את פעולתו הקבועה והמיטבית. כאשר שריר הלב נפגע או ניזוק, כתוצאה מהתקף לב למשל, אין מקום לטעויות: חשוב מאוד לדאוג שהוא יתאושש ויבריא, כדי שישוב לפעול כראוי כמה שיותר מהר.

תהליך שכזה מוגדר כיום ברופאה המודרנית תהליך שיקום לב, ובעיניי הרופאים הקרדיולוגים יש לו חשיבות גדולה לא פחות מהטיפול המהיר והמידי לאחר התקף הלב עצמו. רק תהליך שיקום נכון ומיטבי ישמור על בריאותו של הלב ויאפשר לו לשוב לכושר פעולה מלא, תוך הקטנת הסיכויים לאירועי לב נוספים בהמשך.

 

מה כולל התהליך? שלוש פעולות מרכזיות:

 

  • חזרה מבוקרת ונכונה לפעילות גופנית קבועה
  • שמירה על אורח חיים בריא
  • הדרכה והסברה מפורטת על חשיבות תהליך שיקום הלב.

 

התהליך השיקומי הזה הוא שמאפשר ללב הרגיש לשוב אט-אט לאיתנוֹ, תוך שהוא בונה עצמו מחדש ומתחזק כראוי. התקופה הזו, במהלכה גם הגוף כולו חוזר לעצמו, מניחה את היסודות החזקים והיציבים שישמרו על הלב ועליכם בהמשך חייכם ומבטיחה שתוכלו ליהנות מחיים מלאים גם אם עברתם אירוע לב לא פשוט.

 

החלמה לאחר התקף לב – במסגרת חמה ותומכת

 

עבור רוב האנשים שעברו התקף לב, תהליך ההחלמה לאחר האירוע הוא צעד טבעי ומתבקש. הגוף עבר אירוע טראומטי מאוד, מבחינה פיזית ונפשית, ולכן אך טבעי שידרוש מנוחה אמִתית ומשמעותית. בזמן זה יעשה הגוף את כל יכולתו כדי להתאושש, לשוב לעצמו ולהחזיר את הלב לכושרו הטוב.

אותו צורך של הגוף מוביל כמעט כל אדם שלקה בהתקף לב למסקנה כי עליו לנקוט בפעולות שיקום שונות גם בעצמו: הוא מקפיד על מנוחות ארוכות, משתדל שלא להתאמץ יתר על המידה, אוכל מזון שנחשב בריא יחסית ועוד ועוד. אחרי כמה ימים כאלו הוא בוודאי כבר ירגיש טוב יותר – אך אין זה אומר שלבו השתקם כראוי.

 

תהליך שיקום לב הוא תהליך ארוך, שמתחיל ברגע השחרור מבית החולים ולמעשה לא נגמר לעולם: הוא חייב לכלול שינויים באורח החיים, הן מבחינה מעשית והן מבחינה תודעתית; הוא צריך להיעשות בצורה אחראית ומדויקת; הוא צריך להיבנות כתכנית ארוכת טווח, שכל צעד בה ידוע מראש; והוא צריך להתנהל בסביבה מתאימה, שמאפשרת את כל אלו.

 

מלון ההחלמה הרפואית טופ בילינסון מבטיח לכם את כל אלו, ועוד הרבה יותר. הוא מציע תנאי אירוח ברמה מלונאית גבוהה, צוות רפואי מהטובים בישראל בתחום הלב, מעטפת רפואית כוללת ובמסגרתה אף תכנית מקצועית לחזרה לפעילות גופנית סדירה, תכנית הדרכות נרחבת בנוגע למעבר לאורח חיים בריא ועוד.

הצוות בטופ בילינסון יעניק לכם ולבני משפחתכם יחס אישי, חם ואוהב לכל אורך שהותכם במקום, ידאג לכל מחסורכם וישמח לענות על כל שאלותיכם. השוהה במלון ההחלמה שלנו יזכה לשירות איכותי מאין כמותו, ויחוש היטב את מאמצי הצוות אשר ימלאו אחר כל מבוקשו, בכל רגע נתון. זאת ועוד: את עלות תקופת ההחלמה במלון הרפואי שלנו אפשר לממן במקרים רבים גם בעזרת קופת החולים שלכם או באמצעות הביטוח הפרטי שלכם.

 

מחפשים את הסביבה המושלמת שבה תוכלו להחלים מהתקף הלב שעברתם?

מתקשים למצוא מרכז החלמה ראוי ליקירכם?

 

מלון ההחלמה הרפואי "טופ בילינסון", מציע לך ייעוץ אישי, עם מגוון מומחים בתחום בריאות הלב. 

למידע נוסף, נא לפנות למזכירות המלון בטל' 0733-300-300

שיתוף חברתי
פוסטים קשורים

כתיבת תגובה